מרגש ! הרב אורי זוהר מספיד את אריק איינשטיין

September 25, 2016

 

ההספד של הרב אורי זוהר מעל קברו של אריק איינשטיין ז"ל - חלק מתמלול ההספד ניתן למצוא בהמשך - ניסיתי להוציא את כל מה שהיה אפשר מפאת איכות השמיעה הלא כל כך טובה והדיבור המהיר של הרב זוהר.

ההספד:
מצווה להספיד ואני יודע, כאן, אריק נמצא איתנו פה. אני יודע שאתה פה ואתה יודע.
לפני כמה ימים דיברנו ואמרת לי כשיבוא המשיח אני לא מסתכל עליו אני מסתכל עליך אני רוצה לראות את הפנים שלך, הקדמת, עקפת את כולם ואתה יודע את האמת.
אתה נמצא בעולם האמת, אין לי ספק בעולם.
אני רוצה לנחם את האלמנה ,קודם כל להגיד, סימה, איזה מסירות נפש ,איזה אהבה, כל השנים האלה יחד איתך לא עזבה אותך לרגע, טיפלה עד השניה האחרונה.

והבנות, כל הבנות, הבן, היה לך גאווה איתו, אתמול אם היית שומע "לא רוצה בלגן, לא רוצה רעש, לא רוצה תקשורת, רוצה לקבור אותו כהלכה כמו שצריך, רוצה למען אבא שלי , לא למען אף אחד אחר בדיוק כמו שאתה היית אומר ...

...עכשיו אומרים לי שהיא כותבת בעיתון "ענק", 'הלך ענק'. איזה טעות, איזה בלוף. אנו מדליקים נר חנוכה ראשון הלילה, נר חנוכה ראשון הלילה. לוקחים נר אחד קטן עם שמן זית זך, ומדליקים אותו בפתח החלון או בפתח הכניסה לבית וזה נקרא פרסומי ניסא , זה נקרא "פרסום הנס". נר אחד קטן של שמן, זה היית אתה. תראה את כל עם ישראל, איך הוא בוכה עליך, תראה איך אהבו אותך...
היית אנוס, היית אנוס גמור, היית סגור , לא חיית במציאות הרעה ונוראה שאנחנו חיים בתוכה, אתה חיית בעולם של טוב, לא הבנת את הרע ולא יכולת להבין את הרע.

עכשיו דיברה איתי הנכדה שלך מאודסה מחול לארץ בשליחות של עם ישראל. היא בכתה בטלפון..."כל החיים שלו איך הוא היה מעריץ אנשים שעושים חסד , אנשים שעושים טוב" ואנחנו יודעים שעשית טוב להרבה מאוד אנשים.
לכל עם ישראל עשית טוב, אני אגיד לך למה , לא כי אתה זמר ולא כי אתה שחקן אלא כי אתה בנאדם מתוך השירים ראו את הנשמה שלך.

מתוך השירים ,מתוך המוסיקה, את הנשמה שלך אותך ראו...כתוב בגמרא שאחד.. פגש את אליהו הנביא בשוק ואמר אותו מי כאן בעלי עולם הבא והראה לו שניים שהיו בעלי עולם הבא , הוא ניגש ושאל מה אתם עושים , אמרו לו אנחנו משמחים את הבריות , אם אדם עצוב ,אם אדם אומלל אנחנו משמחים אותו , שימחת כל כך הרבה דורות...
כמה חסד עשית איתנו, כתוב "צדיקים מעמידים דורות" ואתה העמדת דורות, בדרך כלל, מה מעמידים, תורה מצוות אתה העמדת דורות בגנים שלך, בהתנהגות שלך.

מקבלים אותך בשמים אבא שלך ואמא שלך, יעקב ודבורה בשמחה, לא ביישת אותם...תראה איזה ילדים העמדת, תראה איזה נכדים איזה נכדות איזה נינים...הנין שלך בנימין והלל אמרו אנחנו נלך לישון מאוחר... רוצים לדבר עם סבא...
אנא תלמד זכות עלינו על, כלל ישראל, על האלמנה סימה..על דינה, על שאר הבנות שלך, על הנכדים ועל הנינים ועל כלל ישראל.

אני נפרד ממך..הלך לי חבר ואתה הלכת מלפנים.
אנחנו לא נעזוב אותך זו זכות גדולה שהולכת לפניך... הטובה שלך,הטוב , החסד שעשית עם כל בני האדם.
אני רוצה להיות מליץ יושר אז אנחנו גם מודים לצוות הרופאים וצוות האחיות וכל הצוות של בית החולים,אני רוצה להגיד איך הם ממש תרמו שעות על גבי שעות להשאיר אותך...וזה רק מלך אך הוא רצה אותך אתו, לשים אותך על כנפי השכינה.
...ונזכה לגאולה שלמה אמן ואמן.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now